Kochani rodzice pamiętajcie proszę

img
 1. Woda jest środowiskiem w którym czuję się świetnie. Pierwsze miesiące mojego życia spędziłem właśnie w towarzystwie wody i chciałbym by na zawsze została moją dobrą przyjaciółką.
 2. Nie denerwujcie się proszę… przejmuję Wasze emocje i jeśli nie będziecie spokojni i zrelaksowani… będzie mi bardzo ciężko poczuć się bezpiecznie i komfortowo.
 3. Pamiętaj, że nie zawsze kiedy płaczę przekazuję tylko negatywne emocje. Potrzebuję troszkę czasu by przyzwyczaić się do nowego otoczenia, rówieśników oraz ich rodziców. Jeśli na początku lekcji będę troszkę grymasić, daj mi szansę. Twój spokój oraz pozytywne nastawienie do zajęć na pewno poprawi mi humor.
 4. Postarajcie się dobrze zaplanować naszą wyprawę, bym mógł przywitać się z moimi kolegami i uczestniczyć w zajęciach od początku. Jeśli będziemy się spieszyć może umknąć nam kilka ważnych spraw.
 5. Bardzo lubię poznawać nowych kolegów oraz koleżanki, mam nadzieję że również polubicie ich rodziców. Przebywanie w otoczeniu innych dzieci wpłynie pozytywnie na umiejętność kształtowania relacji międzyludzkich.
 6. Pamiętajcie jednak, że każdy z nas jest inny i rozwija się zgodnie ze swoim indywidualnym zegarem biologicznym, dlatego nie przejmujcie się jeśli potrzebować będę troszkę więcej czasu by zapamiętać trudny ruch lub ćwiczenie.
 7. Lubię widzieć Wasz uśmiech. Zawsze kiedy na Waszej buzi maluje się zadowolenie, wiem że wszystko jest dobrze.
 8. Chyba musze być odważnym maluchem, skoro tak świetnie sobie radzę w wodzie. Jeśli też masz takie odczucie, pochwal mnie proszę.
 9. Jeśli zauważysz, że mam gorszy dzień i nie wszystkie ćwiczenia mnie cieszą, pozwól mi na odrobinę niezależności. Zapytaj proszę instruktora o inne ćwiczenie lub pobaw się ze mną chwilkę.
 10. Chciałbym być Twoim oczkiem w głowie. Nie zostawiaj mnie proszę bez nadzoru, zarówno w szatni jak i na basenie.
 11. Uczę się poprzez systematyczne powtarzanie ruchów oraz ćwiczeń, dlatego postaraj się bym był co tydzień na lekcji.
 12. Do każdych zajęć musimy przygotować się w szatni. To właśnie tam ubierzesz swój strój, a ja będę mógł wskoczyć w wodoodporną pieluszkę.
 13. Jeśli na basenie wymagany jest czepek, dobrze by było gdy bym widział go wcześniej. Przymierz go proszę kilka razy w domu, a ja ocenię jak wyglądasz i przyzwyczaję się do niego.
 14. Pamiętaj również proszę o prysznicu który musimy wziąć wspólnie przed zajęciami oraz po nich. Jest to część składowa naszych zajęć i nie możemy jej nigdy pominąć ze względu na higienę.
 15. Przed zajęciami nie smaruj mnie proszę kremem ani oliwką, może to utrudnić bezpieczne utrzymanie mnie w Twoich rękach.
 16. Zadbaj również o to bym zjadł ostatni posiłek nie później niż pół godziny przed zajęciami, wtedy nie będziemy musieli martwić się o mój komfort podczas lekcji.
 17. Czas spędzony razem z Maluchami na Fali będzie dla nas piękną przygodą, która wpłynie pozytywnie na naszą relację oraz będzie oddziaływać korzystnie na mój rozwój. Zabawę czas zacząć !