SWIM WITH LOVE

img

Nauka pływania dzieci z wykorzystaniem autorskiej metody opartej o zestaw ćwiczeń kształtujących, ćwiczenia korekcyjne oraz zabawę

Wiek przedszkolny charakteryzuje się wielką biologiczną potrzebą ruchu,  która jest przyczyną ogromnej ruchliwości dziecka. Podejmowana aktywność wiąże się z nadmiernym zaangażowaniem grup mięśniowych przez co ruchy wydają się być nieco chaotyczne. Wiek przedszkolny jest okresem, kiedy obserwujemy dalszy rozwój sprawności motorycznej, następuje automatyzacja ruchów cyklicznych oraz opanowanie umiejętności równoważnych.  Podwyższa się poziom ogólnej sprawności fizycznej oraz rozwija się zdolność koordynacji wzrokowo- ruchowej. Prowadzone zajęcia polegają na nauce samodzielnego przemieszczania się w wodzie z użyciem sprzętu wypornościowego i bez niego. Doskonaleniu pracy nóg i rąk oraz balansu w wodzie i równowagi. Dzieci uczą się samodzielnych skoków do wody z zanurzeniem i pokonywaniem dystansu pod wodą. Nauka odbywa się poprzez zabawę z elementami rywalizacji i współdziałania w grupie.

Co nas wyróżnia

  • Lekcje prowadzone są na podstawie autorskiej metody nauczania. Oparta jest ona o norweską szkołę nauki pływania dzieci i niemowląt autorstwa Terjego Stakseta.
  • Szanujemy oraz doceniamy indywidualizm każdego dziecka, naszym zadaniem jest wskazanie drogi, a nie narzucenie polecenia oraz zadania.
  • Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów, dzięki czemu każdy z uczestników ma zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie.
  • Dążymy do tego by dzieci czuły się bezpiecznie w wodzie i kojarzyły kontakt z nią jako przyjemność.
  • Zwracamy uwagę na relacje, która pogłębia więzi między dzieckiem a rodzicem. Poprzez wspólną naukę oraz zabawę budujemy fundamenty zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa w środowisku wodnym.

Jesteśmy na fali

maluchynafali-sygnet

BĄDŹ Z NAMI NA FALI

Zapisz malucha na zajęcia!