SWIM WITH LOVE

img

Wstępna adaptacja niemowląt do środowiska wodnego. Szacunek oraz miłość do wody od pierwszych miesięcy życia dziecka.

Okres niemowlęcy trwa od urodzenia do końca pierwszego roku życia. Prowadzone przez nas zajęcia pływania niemowląt odbywają się w dwóch oddzielnych grupach- podział ten wynika z uwarunkowań psychomotorycznych dzieci. W tym okresie zachodzą intensywne przemiany w organizmie dziecka, które w dużej mierze warunkują  jego zachowania oraz umiejętności ruchowe. Lekcje stanowią doskonałą gimnastykę dla mięśni oraz stawów. Są one również świetną formą relaksu psychicznego oraz fizycznego – zarówno dla dziecka jak i dla rodzica. Podczas zajęć koncentrujemy się na rozwoju psychoruchowym w wodzie oraz na wstępnej adaptacji  dziecka do środowiska wodnego. Niezwykle ważna na tym etapie jest więź, która łączy dziecko z rodzicem. To właśnie ona jest fundamentem prowadzonych zajęć. Kontakt, bliskość oraz uczucie stanowią bazę do wszystkich ćwiczeń zawartych w programie metodologicznym. W czasie zajęć dzieci oswajają się z wodą oraz z nowym otoczeniem pełnym . Systematyczne uczestnictwo w zajęciach wspomaga odporność dzieci na infekcje, przyzwyczaja dziecko do aktywnego spędzania czasu. Poprzez wspólną zabawę, poznają rówieśników oraz nowy piękny świat.

Co nas wyróżnia

  • Lekcje prowadzone są na podstawie autorskiej metody nauczania. Oparta jest ona o norweską szkołę nauki pływania dzieci i niemowląt autorstwa Terjego Stakseta.
  • Szanujemy oraz doceniamy indywidualizm każdego dziecka, naszym zadaniem jest wskazanie drogi, a nie narzucenie polecenia oraz zadania.
  • Zajęcia prowadzone są przez dwóch instruktorów, dzięki czemu każdy z uczestników ma zapewnioną opiekę na najwyższym poziomie.
  • Dążymy do tego by dzieci czuły się bezpiecznie w wodzie i kojarzyły kontakt z nią jako przyjemność.
  • Zwracamy uwagę na relacje, która pogłębia więzi między dzieckiem a rodzicem. Poprzez wspólną naukę oraz zabawę budujemy fundamenty zaufania oraz poczucia bezpieczeństwa w środowisku wodnym.

Jesteśmy na fali

maluchynafali-sygnet

BĄDŹ Z NAMI NA FALI

Zapisz malucha na zajęcia!